22 kwietnia obchodzimy święto Ziemi. Jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. To wspaniała okazja, aby pomysleć co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. W związku z tym 22 kwietnia w naszej szkole odbył się apel, który zorganizowała klasa IIB.

Uczniowie przybliżyli problemy dotyczące zagrożenia naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska - dokręcony kran, zgaszenie niepotrzebnej żarówki, odpowiednie zachowanie w lesie i na łące.
Pamiętajmy „gdy zginie Ziemia, zginie i człowiek”.

Wychowawca klasy
Teresa Januszkiewicz