LOGO FUNDACJA UAW piątek 8 grudnia 2023r. zaangażowani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji pt. „Dzień Wolontariatu Help UA Package”, której organizatorem była Fundacja Ukraina. Uczestnictwo w wydarzeniu było dla młodzieży wspaniałą lekcją niesienia bezinteresownej pomocy, wsparcia potrzebującym oraz okazją do kształtowania otwartości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Nasi uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w warsztatach pt. „Wolontariat w naszym życiu”, poznali historię i wiele ciekawych informacji na temat rozwoju wolontariatu na świecie oraz rozmawiali o korzyściach płynących z wolontariatu dla społeczeństwa.

Podczas pakowania zestawów żywnościowych dla mieszkańców Ukrainy dotkniętych wojną, uczniowie również wykazali się dużym zaangażowaniem, pracowitością i kreatywnością. Akcja zakończyła się sukcesem. Wspólnie spakowaliśmy ponad 100 zestawów żywnościowych. Wierzymy, że nasza pomoc, choć była zaledwie kroplą w morzu, zapewniła niezbędne wsparcie w zaspokojeniu podstawowych potrzeb osób cierpiących z powodu wojny.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz miły upominek od Fundacji Ukraina. Późnym wieczorem, trochę zmęczeni, ale w dobrych nastrojach, z poczuciem spełnienia wykonania swojej małej misji, wróciliśmy do domu.

Aleksandra Paczos
Agnieszka Jaszczyszyn