dzie Dyni zdjcie 2

Za nami obchody szkolnego Dnia Dyni. Uczniowie najmłodszych klas chcąc podkreślić to wyjątkowe święto, zaprezentowali różne stroje w odcieniach koloru pomarańczowego. Dynia królowała  w czasie lekcji. Były zabawy ruchowe, kulinarne, matematyczne, a także filmy i dyniowe tańce. Klasa IIa przygotowała wybraną przez siebie techniką plastyczną wielką dynię. Wszystkie prace okazały się piękne i wyjątkowe. Święto dyni stało się kolejną okazją do zacieśnienia więzi wśród rówieśników oraz szansą na rozwijanie dziecięcej kreatywności.

Kilka dni później, bo 6 listopada, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Na korytarzu oraz w sali lekcyjnej klasy IIa mogliśmy podziwiać Królewny, Wróżki, Żabki, Biedronki oraz wiele innych postaci. Nie zabrakło również Spider-Mana i Darth'a Vadera, którzy sprawowali pieczę nad całym wydarzeniem. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji: klasowy konkurs na bajkowe przebranie, czy też wspólne czytanie baśni w bibliotece szkolnej. Jednak największą atrakcją okazał się Quiz klasowy dotyczący popularnych bajek i baśni.

dzie Dyni zdjcie 1Dzie Postaci z Bajek zdjcie 1Dzie Postaci z Bajek zdjcie 2

Dzie Postaci z Bajek zdjcie 3Dzie Postaci z Bajek zdjcie 4Dzie Postaci z Bajek zdjcie 5