image010Piątek, 10 listopada był dniem świątecznym w naszej szkole, a to za sprawą Narodowego Święta Niepodległości. Świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było lekcją partiotyzmu i szacunku dla tych, którzy poświęcili życie w imię wolności naszego kraju.

Z tej okazji w szkole odbyły się uroczyste apele.

W budynku przy ulicy Hirszfelda, dla klas młdoszych uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią p. Emilią Kuźmińską oraz p. Jolantą Świrsz. Dla klas starszych montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy 6b, pod okiem p. Leszka Raczaka oraz p. Doroty Ratajczyk.

W budynku przy ulicy Prusa apel przygotował p. Leszek Raczak z klasami 7a i 7c, dekoracje wykonała p. Danuta Korda.

Podczas spotkań, stosownie do wieku widzów, rozważano wydarzenia od okresu rozbiorów, do czasu I wojny światowej i 11 listopada 1918 r.

O godz. 11.11, uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się do akcji "Szkoła do hymnu" i dumnie odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

image001_image007_image009_image005_image008_image002_image004_image003_image006_1 prusa_2prusa_3 prusa_4 prusa_5 prusa