Dnia 7 listopada uczniowie klas szóstych mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w innowacyjnych lekcjach języka angielskiego zorganizowanych w formie edukacyjnego "Escape Roomu". Tematem przewodnim naszych zajęć były postacie z ulubionych i popularnych bajek, np. Little Red Riding Hood, Puss in Boots, czy Winnie the Pooh.

Podczas zajęć uczniowie zostali podzieleni na drużyny i mieli za zadanie wspólnie rozwiązać szereg zagadek i łamigłówek związanych z bohaterami bajek. W trakcie rozgrywki uczniowie musieli posługiwać się językiem angielskim, aby zrozumieć instrukcje i komunikować się z innymi członkami zespołu.

Escape Room okazał się nie tylko niezwykle angażujący, ale także skuteczny w utrwalaniu wiedzy o postaciach z bajek oraz w doskonaleniu umiejętności językowych uczniów.

Mam nadzieję, że taka forma nauki dostarczyła moim uczniom niezapomnianych doświadczeń edukacyjnych!

Weronika Dyr