Dnia 31 października, uczniowie klasy 3a mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej lekcji języka angielskiego poświęconej dyni. Głównym celem zajęć było rozwijanie umiejętności językowych uczniów w kontekście omawianego tematu.

Jednym z punktów naszych zajęć było omówienie cyklu życia dyni oraz stworzenie książeczki - harmonijki w kształcie naszego warzywa. Poniżej kilka zdjęć z tego etapu lekcji.

Następnie, dzięki przygotowanym wcześniej emotikonom, określaliśmy nastrój naszej dyni, która raz była zła (angry), a innym razem wesoła (happy).

Przypomnieliśmy sobie również słownictwo związane z częściami garderoby, a to za sprawą dyni - modnisi. W tym miejscu zachęcamy do skorzystania z załączonej prezentacji interaktywnej.

What is the pumpkin wearing today?

Nasza fascynująca lekcja języka angielskiego stała się również świetną okazją do poszerzenia "dyniowego" słownictwa.

Chciałabym serdecznie podziękować naszym uczniom za ich aktywny udział. Dzięki takim lekcjom nasza szkoła staje się miejscem pełnym kreatywności i inspiracji.

Weronika Dyr