111"Szwedzki stół" W piątkowy poranek w klasie 1b panowała radosna atmosfera, a to za sprawą atrakcji jaka czekała pierwszoklasistów. W związku z realizacją tygodnia zdrowego odżywiania zorganizowałam śniadanie w postaci szwedzkiego stołu, którego celem było zachęcanie dzieci do spożywania różnorodnych i wartościowych dla zdrowia produktów. Dzieci same komponowały swoje kanapki zgodnie z indywidualnymi upodobaniami smakowymi. Oprócz dobrej zabawy uczniowie uczyli się również samodzielności, dokonywania wyboru zdrowego i ulubionego produktu, posługiwania się sztućcami, oraz dbałości o kulturę zachowania się przy stole. Miło było patrzeć jak dzieci kilka razy podchodziły do stołu i serwowały sobie dokładki. Śniadanie w formie "szwedzkiego stołu" bardzo przypadło dzieciom do gustu.

image003_image005_image007_image010