image002

Dnia 20 października br. pojechaliśmy na finał i rozstrzygnięcie międzypowiatowego konkursu modelarskiego pn. "Stwórz swój model do kariery". Konkurs organizowany był w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjneg. Finał odbył się w Centrum Konferencyjnym, Legnickiej Specjalnej Strefy Edukacyjnej w Legnicy.

Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z klas: 4c, 5b, 5c, 7b w składzie: Antonina Przybylska, Jeremi Roter, Barbara Hełka, Zofia Rębisz, Antonina Roter, Hanna Dąbrowska oraz Michał Popławski.

 

 

 

 

Przedmiotem konkursu było przygotowanie makiety inspirowanej wyobrażeniem zawodu i prezentującej pracę, jaką uczeń chciałby wykonywać w przyszłości. Antosia chciałaby zostać  w przyszłości weterynarzem, Jeremi pszczelarzem, Basia cukiernikiem, Zosia elektrykiem, Tosia paleontologiem, Hania krawcową a Michał pilotem samolotu :) Trzymamy za WAS kciuki, abyśmy mogli w przyszłości zostać Waszymi wiernymi klientami :)

W konkursie wzięło udział 20 uczestników z 6 różnych szkół oraz powiatów. Uczestnicy musieli sprostać autoprezentacji, opisywali wykonany przez siebie model, opowiadali o przebiegu tworzenia makiety, przedstawiali zawód jaki chcieliby wykonywać w przyszłości.

Nasi uczniowie odnieśli niesamowity sukces, zajęli honorowe miejsca i wyróżnienia:

Michał Popławski zajął 1 miejsce w kategorii klas 7-8,

Hania Dąbrowska zajęła 2 miejsce w kategorii klas 4-6,

Antosia Przybylska zajęła 3 miejsce w kategorii klas 4-6,

Basia Hełka, Jeremi Roter uzyskali wyróżnienia w tymi Zosia Rębisz wyróżnienia specjalne :)

Laureaci konkursu zostali uhonorowani cennymi nagrodami rzeczowymi, wydarzenie umilił poczęstunek, miła atmosfera, a także Strefuś, który wręczył wszystkim uczestnikom Misie Strefisie przed ogłoszeniem werdyktu komisji.

Był to fantastyczny koniec tygodnia, wszyscy laureaci wrócili szczęśliwi, zmotywowani do dalszej pracy oraz docenieni w swoich staraniach, które włożyli w przygotowania do wzięcia udziału w tym konkursie.

Serdecznie gratuluję, życzę dalszych sukcesów oraz zachęcam Was i innych uczniów do brania udziału w konkursach w ramach DKE, jak widzicie warto :) Nagrodzone prace konkursowe laureatów możecie obejrzeć na wystawie w szkole przy ul. Hirszfelda, później pojawią się w budynku przy ul. Prusa.

Ewelina Rembisz-Drwięga

image001_image003_image004_image006_image007_image008_image009_image010_image012_image011

Początek strony