IMG 4126

Na przełomie września i października wiele działo się w życiu szkolnym klasy IIa. Rozpoczęła  się jesień, która sprzyjała korzystaniu z darów, jakie daje nam przyroda.

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka.  Miał on  na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie. Uczniowie poznali zalety jabłek oraz wzmocnili zdrowe nawyki żywieniowe. Większość dzieci na szczęście jabłka lubi, więc zajęcia tematyczne sprawiły im ogromną frajdę.  W tym dniu wykonywaliśmy pyszne kompozycje owocowe, miedzy innymi szaszłyki, których głównym składnikiem było właśnie jabłko. Pojawiły się również zwierzęta, jeże, myszki i łabędzie. Jednak najwięcej przyjemności sprawiło uczniom pałaszowanie pyszności, które sami przygotowali.

IMG 4138Ponieważ nie tylko temperatura zmienia się jesienią, zauważamy również zmiany zachodzące w przyrodzie. Pierwsze, co możemy zaobserwować, to to, w jaki sposób przeobrażają się drzewa. Był to idealny temat do rozmów na zajęciach, które odbyły się 10.10. Wtedy to obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Jego ideą było propagowanie pielęgnacji drzew oraz zwiększenie świadomości ekologicznej. Uczniowie klasy IIa dyskutowali na temat korzyści, jakie dają człowiekowi drzewa. Zaskoczeniem dla niektórych było to, że w naszej okolicy rośnie słynny na całą Polskę dąb Słowianin, który w roku 2014 zdobył tytuł Drzewa Roku. Nie mogło się obejść bez twórczej pracy dzieci. Wykonały one piękne sylwety drzew, które ozdobiły własnoręcznie zebranymi liśćmi.

IMG 4131IMG 4627IMG 4630IMG 4633IMG 4639