IMG 4187

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29.09) to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W tym dniu, klasa IIa - korzystając z pięknej pogody, wyszła na szkolne podwórko, żeby posłuchać baśni o Brzydkim Kaczątku, którą czytała na głos wychowawczyni – pani Ewelina Wybieralska. Jest to lektura szkolna, którą uczniowie będą wspólnie omawiać, więc pomysł na czytanie „pod chmurką” był strzałem w dziesiątkę. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książki. Te także czytaliśmy i oglądaliśmy ich ilustracje. Była to bardzo pouczająca wymiana doświadczeń czytelniczych.

IMG 4188