image016
W naszej szkole, obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt, który przypada na 4 października. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt oraz uświadomienie ludziom, że są to istoty żywe, posiadające uczucia i swoje prawa. Przede wszystkim chcemy otworzyć oczy ludziom na fakt, że zwierzę nie jest rzeczą. W klasach 0b i 2b mieliśmy przyjemność gościć Asakiego i Rastę, owczarki szwajcarskie szkolone przez Panią Kasię Rojek do pracy i towarzystwa. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo zachowywać się przy obecności psów. Nauczyły się, jak należy się nimi zajmować i bawić. 

Pani Kasia Rojek przekazała nam wiele cennych wskazówek dotyczących opieki 

nad zwierzętami. Podkreśliła, że zwierzęta potrzebują miłości, troski i odpowiedniej opieki. Wskazała również na konieczność szanowania ich praw i potrzeb.

Dzieci dowiedziały się, że zwierzęta mają swoje potrzeby żywieniowe, potrzebują regularnych spacerów i zabawy, a także odpowiedniego schronienia. Spotkanie z Asakim i Rastą było nie tylko edukacyjne, ale również bardzo przyjemne. Dzieci miały okazję pogłaskać psy, pobawić się z nimi i zobaczyć, jakie są one przyjazne i łagodne. Było to dla nas wszystkich ważne doświadczenie, które nauczyło nas szacunku i empatii wobec zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby i prawa zwierząt. Warto pamiętać, że są one naszymi towarzyszami na tej planecie i zasługują na naszą opiekę i szacunek. Każdy z nas może w jakiś sposób przyczynić się do poprawy ich losu, na przykład poprzez adopcję zwierzęcia ze schroniska, wspieranie organizacji zajmujących się ochroną zwierząt lub po prostu dbanie o swojego pupila w odpowiedni sposób. Dzięki temu spotkaniu z Asakim i Rastą, nasze klasy zdobyły nową wiedzę i doświadczenie, które na pewno zostanie z nami na długo.

Teresa Januszkiewicz

Renata Bąk

image001_image010_image011_image013_image014

Początek strony