EN

Ta impreza jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie i odbywa się już po raz dziewiąty.

W poniedziałek 25 września uczniowie naszej szkoły podjęli sportowe wyzwanie w 46 ( tyle krajów liczy Europa) minutowym sztafetowym biegu przełajowym. Na starcie stanęło 102 zawodników w trzech kategoriach: JEST MOC (czerwoni), DAM RADĘ (zieloni) i BĘDZIE CIĘŻKO, ALE DAM RADĘ (biali). Nie chodziło kto szybciej dobiegnie do mety, ale ile wspólnie zrobimy okrążeń bieżni. Cel był, aby to było minimum 100 rundek. Każdy z uczestników miał do przebiegnięcia trasę 300 metrów. W trakcie trwania biegu zapisywali się jeszcze niezdecydowani. W biegu wzięli również udział przedstawiciele nauczycieli: Pan dyr. Piotr Pilawa, Panie;  Karolina Mykita i Joanna Skórzewska-Malina. Pod koniec biegu wsparli nas również uczniowie klasy IIa, którzy z wielką determinacją pokonywali trasę biegu. W sumie wszystkie sztafety osiągnęły wyznaczony cel z lekką nawiązką ustanawiając nowy rekord 106 okrążeń. Mamy nadzieję, że aktywność ruchowa będzie z nami na co dzień i zachęci tych, którzy mają  jej za mało, pamiętając słowa doktora Wojciecha Oczko ,,Ruch może zastąpić niemal każde lekarstwo, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.