image009

15 września 2003 ukazała się w druku książka pod tytułem "Kropka" autorstwa Petera H. Reynolds, która opowiada historię małej dziewczynki imieniem Vashti i jej wspaniałego nauczyciela. Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować, z czym nie zgadza się jej nauczyciel, który prosi ją o narysowanie czegokolwiek. Vashti maluje więc...kropkę. Gdy nauczyciel wiesza jej dzieło na ścianie klasy, Vashti zyskuje pewność siebie i zaczyna malować kolejne dzieła, odkrywając swój uśpiony dotąd potencjał, inspirując przy tym innych.

W szkole obchodzimy ten dzień jako święto kreatywności, odwagi i zabawy. W budynku przy ulicy Hirszfelda również powstały "kropkowe dzieła". Na lekcjach matematyki pod okiem p. Eweliny Gronowskiej oraz w klasie 3a.

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

image001_image002_image003_image004_image005_image006_image007