W piątek,2 czerwca 2023r. w naszej szkole znów powiało starożytną Grecją.

Spotkajmy się na Olimpie, tak brzmi tytuł II GMINNEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO, który odbył się w PSP nr 3. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas V i VI z: PSPnr1, PSPnr2 , PSPnr3,PSP Miłoszyce i PSP Minkowice Oławskie. Konkurs składał się z trzech etapów.

W pierwszej części reprezentanci szkół mieli do wykonania 20 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności, w których wykazali się dobrą znajomością mitów greckich.

Etap II to prezentacja scenek teatralnych opartych na wybranych mitach. Tym razem uczestnicy wykazali się kreatywnością i umiejętnością gry scenicznej.

Na podstawie wyników przyznanych za I i II etap wyłoniono sześcioro najlepszych znawców mitologii, którzy przeszli do części III.

Finaliści musieli zmierzyć się z dwoma zadaniami, sprawdzającymi ich wiedzę, spostrzegawczość i umiejętność zastosowania mitologicznych związków frazeologicznych                   w praktyce.

Najlepszymi znawcami opowieści o starożytnych bogach i herosach zamieszkujących Helladę okazały się :

I miejsce Hanna Trojanowicz z PSPnr2

II miejsce Dobrawa Strzelecka z PSP w Miłoszycach

III miejsce Klaudia Mintus z PSP nr3

Laureaci otrzymali: gry dydaktyczne, książki, pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni książkami o tematyce mitologicznej, pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Nad przebiegiem czuwały organizatorki i pomysłodawczynie konkursu Jadwiga Florkiewicz i Marta Dobruchowska oraz komisja składająca się z opiekunów reprezentacji szkolnych.

Organizatorki gratulują wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

image011_image009_image010_image002_image007_image003_image005_image006_image008