Dnia 10 listopada 2016 roku odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości.
W budynku przy ulicy Prusa uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VI a, pod przewodnictwem pana Leszka Raczaka. Udział w niej wzięły również klasy: I a, II a oraz III a.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu sztandaru przez poczet sztandarowy rozpoczęła się część artystyczna, która wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W części końcowej pan dyrektor Piotr Pilawa wygłosił krótkie przemówienie.
W budynku przy ulicy Hirszfelda uroczystość przygotowała klasa IIc pod kierownictwem pani Elżbiety Dziubki. Młodzi artyści wierszem i piosenką uczcili jakże ważne święto dla naszego narodu, dając jednocześnie lekcję historii dla zgromadzonych uczniów pozostałych klas.
Razem z moją klasą IIIc oraz wychowawczynią panią Emilką i panią Martą byłam w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, czyli w filharmonii. Byliśmy na koncercie pod tytułem "Upiór w orkiestrze". Jednocześnie słuchaliśmy muzyki granej przez orkiestrę symfoniczną i oglądaliśmy przedstawienie teatralne. Widzieliśmy tajemniczego bohatera - upiora, który ukrywał się w gmachu filharmonii. Orkiestra wprowadziła się do tego budynku, na próbach wszystko się udawało. Jednak, gdy próbowali grać koncert, to upiór im w tym przeszkadzał. Poproszono o pomoc detektywa, który rozwikłał zagadkę upiora. Okazało się, że był to szef orkiestry. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
Podczas koncertu wysłuchaliśmy pięknej muzyki Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwika Beetovena i Piotra Czajkowskiego. Na scenie występowali Marcin Sompoliński jako dyrygent, Bogdan Makal jako dyrektor orkiestry, Tomasz Raczkiewicz jako narrator spektaklu i Andrzej Ogórkiewicz jako detektyw. W roli syna upiora wystąpił Jakub Szypulski - gimnazjalista.
Uważam, że przedstawienie było bardzo ciekawe i śmieszne, a muzyka przepiękna. Polecam wszystkim.
Małgosia Stachnia z klasy IIIc
Klasy IIc i IId robiły "Jesienne sałatki" oraz "Wesołe kanapki". Sałatki oraz kanapki były nie tylko pomysłowe, ładne i kolorowe,ale także bardzo smaczne i zdrowe!
Również dzieci z klasy Ob I b rozmawiały podczas lekcji na temat racjonalnego odżywiania. Oceniały walory zdrowotne potraw, które lubią jeść. Rozpoznawały i nazywały przyniesione warzywa i owoce oraz wykonywały sałatki. Następnie spożywały przygotowane przez siebie potrawy.
Pamiętajcie: sałatka i kanapka daje moc! ☺
2 listopada klasy Ib i IIIb pod opieką wychowawczyń i mam pojechały na wycieczkę do sali Polskiego Radia we Wrocławiu, na spektakl pod tytułem "Jaś i Małgosia". Przedstawienie przygotowali aktorzy z teatru In - Art. Na scenie opowiadali historię Jasia i Małgosi. Aktorzy byli ubrani w piękne, kolorowe kostiumy. W spektaklu pojawił się się nowy bohater o imieniu Włochaty - Durnowaty, którego nie było w bajce. Scenografia wyglądała bardzo ładnie. Na scenie stał domek z piernika oraz podświetlane i mówiące drzewa. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Po zakończonej bajce wróciliśmy do Jelcza-Laskowic.
Laura i Klara Wszędybył z klasy IIIb
Dnia 14.10.2016r., w budynku przy ulicy Hirszfelda, o godzinie 9:05 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IIb pod kierownictwem p.Agnieszki Majdury przygotowali przedstawienie obrazujące ciężką pracę nauczycieli.
Pod koniec apelu p.Ewa Mazur - przewodnicząca rady rodziców, wraz z p.Piotrem Pilawą złożyli serdeczne życzenia pracownikom szkoły.
Gdy po apelu wszystkie klasy wróciły do swych sal, samorząd szkolny nie miał łatwo. Dziewczynki z klasy VIb, wraz z samorządem przygotowali prezenty dla nauczycieli - zakładki do książek robione metodą decoupage oraz laurki. Samorząd szkolny musiał zajrzeć w każdy zaułek szkoły, aby wręczyć małe upominki pracownikom szkoły.
Po ciężkim, lecz udanym dniu wszyscy wrócili do domu i mogli odpocząć po cały tygodniu zmagań w szkole
Wojciech Jeruzal kl. VI B