gminny konkurs ekologicznyDnia 10 października odbył się IX Gminny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Nadleśnictwa Oława - Zagrożenia dla lasów. Udział w nim wzięli uczniowie klasy VI B - Mikołaj Chorązki, Kaja Januszkiewicz, Wojciech Jeruzal. Mamy się czym pochwalić , zajęliśmy I MIEJSCE. Wykazaliśmy się najszerszą wiedzą wśród uczniów wszystkich szkół w gminie. Do konkursu przygotowała nas Pani Bożena Zalewska poświęcając nam wiele godzin swego prywatnego czasu, by przekazać cenną wiedzę swym konkursowiczom. Należało wykazać się umiejętnością rozpoznawania drzew, krzewów, grzybów występujących na naszym terenie i nie tylko. Musieliśmy rozpoznać wiele gatunków ptaków, owadów i zwierząt. Znać pojęcia takie jak np. ekosystem, mikoryza, biocenoza, biotop. W nagrodę otrzymaliśmy mikroskop, by mogli korzystać z niego wszyscy uczniowie, a każdy z nas obdarowany został zestawem książek - Ptaki naszych lasów. Na zakończenie konkursu zajadaliśmy "grilowane hot-dogi" i popijaliśmy gorącą herbatką.

Kaja Januszkiewicz VIB

lekcja w parku29 września, w czwartek wybraliśmy się całą naszą klasą IIIc do parku na lekcję o drzewach i krzewach. Dostaliśmy za zadanie poszukać różnic między drzewami a krzewami. Później Pani Emilka poprosiła, by każdy z nas znalazł liście kasztanowca i dębu. Z tym drugim mieliśmy nieco kłopotu. Przy okazji znaleźliśmy także inne liście. Przynieśliśmy je do szkoły i szukaliśmy w internecie, jak nazywają się drzewa, z których pochodzą. Zbieraliśmy także kasztany i żołędzie. Na koniec dostaliśmy czas wolny i mogliśmy się wybiegać i pobawić. To była bardzo fajna lekcja!

Adrianna Bialik klasa IIIc

swiatowy dzien tabliczki mnozenia 230 września odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i oczywiście odebrać nagrody. W budynku przy ulicy Hirszfelda patrol matematyczny działał pod opieką pani Alicji Majak-Wołowicz, w budynku na Prusa pod opieką pani Ewy Omiljanowskiej.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kaja Januszkiewicz klasa VIb

dzien chlopakaDzień Chłopaka dla klas IV-VI zorganizował Samorząd Uczniowski. Każdy chłopak, który tego dnia przyszedł do szkoły ubrany w koszulę i krawat uniknął odpytania na każdym przedmiocie. Na długiej przerwie wszyscy zgromadzili się na placu szkolnym. Tam, przy muzyce, w super atmosferze, 5 wybranych chłopców ( z każdej klasy po jednym) podjęło trud zmierzenia się z dwiema przygotowanymi konkurencjami. Nagrodą dla zwyciezcy, oprócz nagrody rzeczowej, był tytuł " Mistera Trójki". Kandydaci musieli zanucić piosenkę słyszaną w słuchawkach, tak, by tłum odgadł jej tytuł lub wykonawcę. Potem trzeba było przyszyć guzik i to było nie lada wyzwanie dla niektórych. Tytuł "Mistera Trójki" zdobył niepokonany Oliwier Strzelec z klasy VIb. Przewodniczący szkoły Mikołaj Chorązki wręczył nagrody i pogratulował wszystkim uczestnikom. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni chłopcy zostali poczęstowani słodkościami.

W klasach młodszych dziewczynki przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów. Były prezenty, słodycze, zabawy, a nawet tort upieczony specjalnie na tę okoliczność.

spotkanie z policja22 września dzieci z klasy 0b wraz z wychowawczynią Wiolettą Zalezińską gościły w klasie panów policjantów, którzy odwiedzili grupę, aby przypomnieć maluchom ważne zasady postępowania. Przynieśli ze sobą plansze, które unaoczniały dzieciom w przystępny sposób różne prawdopodobne sytuacje, które mogą ich spotkać. Panowie mówili o zasadach ruchu drogowego, zagrożeniach jakie mogą dzieci napotkać na drogach, w domach, na akwenach wodnych. Przestrzegali uczniów przed nieznajomymi, którzy mogą mieć złe zamiary itp. Uczniowie chętnie wysłuchali przedstawicieli policji, pochwalili się znajomością numerów interwencyjnych, a na koniec zaśpiewali im piosenkę ,,Będę kierowcą". Zostali za to pochwaleni i obdarowani zawieszkami na tornistry, odblaskami i ciekawymi książeczkami, w których opisane zostały w przystępny sposób zasady postępowania w różnych, trudnych sytuacjach.

13 października pan policjant odwiedził również dzieci z klasy 0a i Ia z budynku przy ul. Prusa.

Początek strony