patron001

Od 21 do 25 maja 2018 r. w naszej szkole obchodzony jest Tydzień Patrona. Wszyscy uczniowie w tym czasie wspominają wielkiego człowieka, jakim niewątpliwie był patron naszej szkoły – Bolesław Prus.

W czwartek, 24 maja, w 21. rocznicę nadania szkole imienia Bolesława Prusa, dzieci z klas młodszych miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji bibliotecznej poświęconej historii tego wydarzenia. Obejrzały również kroniki szkolne z tamtych lat, dzięki którym przeniosły się w przeszłość - dowiedziały się, dlaczego Bolesław Prus jest patronem naszej szkoły, jak wyglądały wybory patrona, skąd wzięła się Pieśń Szkoły oraz zobaczyły ciekawe wycinki z ówczesnej prasy.

Podczas zajęć plastycznych wykonały rekwizyty związane z wizerunkiem Bolesława Prusa, które wykorzystały w swojej „klasowej fotobudce”.

patron010   patron009

patron008    patron007