image0081

W drugim tygodniu listopada dużo mówiło się w klasach na temat zdrowego żywienia. Klasy 0b,  Ib, Ic i IIb przygotowały wspólne śniadanie zgodnie z programem "Śniadanie daje moc". Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym. Dzień wspólnego śniadania uświadamiał o wadtego posiłku, ale także wdrażał do samodzielności oraz do poznawania nowych smaków. Dzieci próbowały produktów, których nigdy wcześńiej nie jadły ( kiełki, oliwki itp), samodzielnie przygotowywały sobie posiłek. Niektóre robiły to po raz pierwszy w życiu. W klasie II odbył się konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu, dzieci obejrzały także prezentację na ten temat.

Uczniowie byli zachwyceni, a ze stołów w oka  mngieniu znikęło całe jedzenie.

image0011_image0021_image0031_image0041_image0051_image0061_image0071_image0091_