cw2

Październikowa aura bardzo sprzyjała tym, którzy uwielbiają czytanie książek w domowym zaciszu, pod ciepłym kocem... A po jakie książki sięgaliśmy w ubiegłym miesiącu najczęściej?

Szkolne zestawienie w październiku wygrywa cykl książek pt. Nela – mała reporterka! Po książki w bibliotece ustawiają się kolejki, a kolejne części zaraz po wpisaniu do księgozbioru znikają z bibliotecznych półek. Na drugim miejscu znalazła się nieśmiertelna książka Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Pierwszą trójkę zamyka zbiór legend i baśni o polskich miastach „O krakowskich psach i kleparskich kotach” Barbary Tylickiej.

A czy wiecie, że najbardziej czytającą klasą w naszej szkole jest klasa Ia!

Mogę też zdradzić, kto z uczniów znalazł się w czołówce najaktywniejszych czytelników biblioteki w październiku.

Milenka Rychel z kl. Ia

Ivan Kovchan z kl. Va

Karolina Szczęch z kl. Ia

Jakub Kowalik z kl. I a

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkich zapraszamy do biblioteki!