http://www.miedzylesie.pl/download//33414/fe_pr-ds-ue_effr-poziom-pl-kolor.jpegZ początkiem bieżącego roku szkolnego w ramach realizacji projektu "Poprawa jakości kształcenia w Gminie Jelcz - Laskowice poprzez utworzenie 6 pracowni cyfrowych w szkołach podstawowych i gimnazjach", nasza szkoła w budynku przy ul. Hirszfelda wbogaciła się o nową, nowoczesną pracownię cyfrową, której wyposażenie umożliwia prowadzenie zarówno zajęć dydaktycznych, jak też zajęć pozalekcyjnych, służących rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań dzieci, zajęć specjalistycznych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, realizację projektów edukacyjnych i wiele innych zastosowań, poprawiających jakość edukacji. Korzystamy nie tylko z 25 stanowisk komputerowych, ale także z tablicy multimedialnej i bogatego oprogramowania. Pracownię współfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

To nowoczesne centrum edukacji jest nie tylko wspaniałym darem, ale także wyzwaniem dla kadry pedagogicznej szkoły, by z niego jak najefektywniej korzystać. Duża część nauczycieli ukończyła już różne formy doskonalenia zawodowego, związane ze stosowaniem aktywnych i aktywizujących metod nauczania, odbyła też szkolenie dotyczące wykorzystania zasobów i możliwości technicznych pracowni. Kolejna pracownia cyfrowa  - tym razem w budynku przy ul. Prusa - ma powstać do przyszłego roku szkolnego.