22809643 1611231228934140 669836820 n

W miniony piątek, 20.10.2107r. uczniowie wszystkich klas V - VII z obu budynków szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w lekcji, która odbyła się w ... kinie. A konkretnie w "Multikinie" we wrocławskim "Pasażu Grunwaldzkim". Jej przygotowaniem zajęło się Centrum Edukacji Filmowej, posiadające rekomendację rzeczoznawców MEN.

Tematem lekcji były tzw. efekty specjalne i ich zastosowanie w pracy nad filmem. Młodzi miłośnicy filmów dowiedzieli się m.in. co to jest blue screen, green screen i motion capture, do czego służy endoszkielet, jak przygotować makietę i miniaturę modeli imitujących przedmioty naturalnych kształtów oraz kto może wykonywać ewolucje kaskaderskie i dlaczego są one tak efektowne. Zajęcia uatrakcyjniały fragmenty znanych filmów, ilustrujących konkretne zagadnienia. Na zakończenie prelekcji, prowadzonej przez zawodowego aktora, odbyła się projekcja polskiego filmu "Za niebieskimi drzwiami".

Było to już drugie tego typu edukacyjne spotkanie uczniów ze sztuką filmową. W ubiegłym roku szkolnym "Trójkowicze" uczestniczyli w zajęciach poświęconych twórcom filmu.

Trzeba też dodać, że całe to wydarzenie, które pod kątem organizacyjnym zaplanowały polonistki, panie Katarzyna Pilawa i Jadwiga Florkiewicz, przy współudziale jeszcze 8 nauczycieli, była prawdopodobnie największą zbiorową imprezą wyjazdową w historii naszej szkoły. Uczestniczyło w niej bowiem łącznie 160 osób!