indeks1

"Nadeszła pora taka, by ucznia zrobić z przedszkolaka..." takimi słowami, w piątek 6 października rozpoczęła się niecodzienna uroczystość, na której to właśnie mogliśmy powitać nowych uczniów w gronie naszej szkoły. Oprócz pierwszaków i licznie zgromadzonych ich bliskich zaszczycili nas swoją obecnością szanowni goście : burmistrz pan Bogdan Szczęśniak, zastępca burmistrza pan Marek Szponar, przewodniczący komisji samorządu i prawa rady miejskiej pan Jacek Hełka, przewodnicząca rady rodziców pani Małgorzata Regec oraz oczywiście dyrektor naszej szkoły pan Piotr Pilawa oraz wicedyrektor pani Wioletta Szponar.

Uroczystość poprowadzili i uatrakcyjnili uczniowie z klasy IVc. Pierwszaki odtańczyły belgiję i przedstawiły przygotowane na tę okazję wiersze i piosenki. Po uroczytym ślubowaniu, w obecności  sztandaru szkoły każdy pierwszak został pasowany przez pana dyrektora na ucznia. Pan burmistrz wręczył pamiątkowe medale,  a wychowawczynie dyplomy.

Po uroczystości odbyły się przyjęcia w klasach przygotowane przez rodziców, tam także uczniowe otrzymali rożki obfitości ufundowane przez ich rodziców.

Uroczystość zaplanowały i przygotowały wychowawczynie klas I: pani Katarzyna Sławska - wychowawczyni klasy Ia, pani Wioletta Zalezińska - wychowawczyni klasy Ib oraz pani Emilia Kuźminska wychowawczyni klasy Ic.

Życzymy wszystkim pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki.

image0031_image0041

image0051_image0061