005 czytanie

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. miał miejsce XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVI OTCD), pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

W naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego ochoczo włączyli się do akcji, czytając młodszym uczniom krótkie utwory literackie. Dzieci z klas 0-III z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych fragmentów książek. Żywo dyskutowały o przygodach bohaterów, a swoje spostrzeżenia przedstawiły w pracach plastycznych.

001 czytanie   003 czytanie

002 czytanie