image009

11 czerwca klasa 2b i 3 b odbyły wycieczkę autokarową do dwóch gospodarstw w dolinie Baryczy. W miejscowości Sanie uczniowie odwiedzili hodowlę wielbłądów i alpak. Karmili i głaskali zwierzęta, dowiadywali się wielu ciekawych rzeczy o nich. Malowali drewniane figurki wielbłądów, uczyli się je doić, próbowali cennego wielbłądziego mleka. W stodole odbył się seans filmowy o zwierzętach. Były też konkursy, dzieci kupiły pamiątki. W drugim gospodarstwie rybnym w Rudzie Żmigrodzkiej wycieczkowicze oglądali i karmili daniele, zobaczyli i dotykali hodowane tam karpie, jak również podglądali przez lornetki ptactwo wodne. Wycieczkę dzieci uznały za ciekawą i pouczającą. Przyznały, że chętnie by jeszcze odwiedziły te miejsca.

Wioletta Zalezińska

image001_image002_image003_image004_image005_image006_image007_image008_1_2_3_4_5