image009

We wtorek, 4 czerwca wychowawczynie klas 1b (p. Katarzyna Karmelita) oraz 3a (p. Emilia Kuźmińska) zabrały swoich uczniów do Twierdzy Srebrna Góra i pozwoliły im zasmakować żołnierskiego życia.

Pod czujnym okiem niezwykle srogich wojaków nasi uczniowie zdobyli szczególną wiedzę i umiejętności, w tym:

• doświadczyli żołnierskiej musztry
  • zobaczyli broń czarnoprochową
  • strzelali z armaty
  • poznali zakamarki Twierdzy Srebrna Góra
  • przetestowali swoją sprawność
  • sprawdzili swoją wiedzę

Po szkoleniu każdy kadet otrzymał Patent Oficerski podpisany przez Komendanta Twierdzy Srebrna Góra.

Podczas wędrówki na twierdzę mieliśmy okazję zobaczyć piękne widoki i naturalne formacje skalne. Przewodnik opowiadał nam o geologii regionu oraz o tym, jak powstawały góry Sowie. Była to doskonała okazja, aby połączyć naukę z aktywnością na świeżym powietrzu.

Wycieczka do Twierdzy w Srebrnej Górze była niezapomnianym przeżyciem.

Wychowawczynie dziękują za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami p. Zofii Gostyńskiej oraz p. Marcie Dobruchowskiej.

image001_image002_image004_image005_image006_image007_image008_image003