”ALL ABOUT THE UK- LIFE, LANGUAGE AND CULTURE”

Sukces naszych uczniów!

24 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się VIII miejsko-gminny konkurs Języka Angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych pn. ”All about the UK- life, language and culture”.

Konkurs miał na celu nie tylko sprawdzenie znajomości języka angielskiego, ale również pogłębienie wiedzy uczestników na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych.

Konkurs przeprowadzony był w formie 9 rund, z których każda poświęcona była innemu zagadnieniu np. rozwiązanie zadania gramatycznego, rozpoznanie charakterystycznych obiektów na zdjęciach, podpisanie pewnych miejsc na mapie, uzupełnienie tekstu z lukami.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas V-VII szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Jelcz-Laskowice w tym my 😊 w składzie: Milena Hrycyszyn kl. 5b, Izabela Giblak kl. 5b, Mikołaj Wroński-Jankowski kl. 6a, łącznie 4 drużyny. Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce, które jest dla nas sukcesem i wyróżnieniem, zwłaszcza, że do zajęcia II miejsca zabrakło nam zaledwie 1 punktu a do zajęcia I miejsca tylko 3 😊 Zatem, konkurencja była silna a walka i wyniki zbliżone i wyrównane 😊 Serdeczne gratulacje!

Konkurs okazał się nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale również świetną okazją do integracji uczniów i nauczycieli z różnych placówek w towarzystwie słodkiego poczęstunku. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki a zwycięzcy nagrody rzeczowe w postaci materiałów edukacyjnych.

Ewelina Rembisz-Drwięga

image001_image002_image003_image004_image005