IMG 7362
We wtorek 30 kwietnia 2024 roku w budynku przy ul. Prusa odbył się apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to cenna lekcja historii, ukazująca wydarzenia naszego kraju z przeszłości.

Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie pod kierunkiem pani Karoliny Mykity oraz pana Leszka Raczaka zaprezentowali widowni słowno-muzyczny program artystyczny, który miał za zadanie przybliżyć wszystkim to doniosłe wydarzenie historyczne, a także uświadomić, jak ważną rolę pełni dokument, jakim jest konstytucja.

Po zakończeniu programu głos zabrał Pan Dyrektor Piotr Pilawa, dziękując uczniom za przygotowanie apelu oraz życzył wszystkim przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi.

IMG 7348   IMG 7360  IMG 7353   IMG 7359

Szczególny i wyjątkowy charakter tego wydarzenia społeczności szkolnej przedstawili:

Król- Mateusz Sajdak kl. 7b

Marszałek- Krzysztof Kasperski kl. 7b

Posłowie- Jan i Stanisław Danaj kl. 7c, Tomasz Nosek i Michał Popławski kl. 7b, Bartłomiej Piotrowski kl. 7a

narratorki- Weronika Migacz oraz Kseniia Slynko kl. 8b

recytacja wierszy- Nikola Błaszczyszyn i Maja Mularczyk kl. 7c

śpiew: Evelina Chorna, Emma Danchuk, Martyna Janas, Izabela Jaskuła, Alicja Kaczmarek, Anhelina Zhyhalova,kl. 4a, Nikola Błaszczyszyn i Maja Mularczyk kl. 7c (wianuszki, pani Gosia Maciejko)

zdjęcia: Monika Wesołowska kl. 7a

Karolina Mykita