W tym dniu uczniowie mieli okazję przebrać się za swoje ulubione postaci z bajek. Już od rana można było zobaczyć różnorodność kolorowych i kreatywnie wykonanych przebrań, które wprawiały wszystkich w dobry nastrój.

Przeprowadzony został konkurs dla klas 4-6 w trzech kategoriach:

„Najlepsze Przebranie”:

Miejsce 1 zajęła Hania Dąbrowska "Dzieciak Rządzi",

Miejsce 2 zajęła Zosia Rębisz "Kopciuszek",

Miejsce 3 zajęła Michalina Walenciak "Hermiona".

„Najbardziej Bajkową Klasę”:

Najliczniej przebraną klasą okazała się klasa 5b.

„Najbardziej Bajkowy Pracownik”:

Najbardziej kreatywnym i oryginalnym przebraniem zachwyciła pani Teresa Januszkiewicz.

Zwycięzcy otrzymali na apelu szkolnym nagrody oraz dyplomy.

Ponadto, dla klas 0-3 został zorganizowany quiz ze znajomości bajek, w którym uczniowie mogli wykazać się w trzech kategoriach:

- rozpoznanie wyświetlonej bajkowej postaci,

- rozpoznanie muzyki z bajki,

- rozpoznanie fragmentu czytanej bajki.

Zwycięzcy quizu otrzymywali nagrody w postaci kolorowych bajkowych breloczków. Dodatkowo, dzieci, którym nie udało się uczestniczyć w quizie, otrzymały drobne pamiątki z tego wyjątkowego dnia.

Dzień Postaci z Bajek był pełen zabawy, śmiechu i radości. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu i cieszy się, że mógł wspólnie z Wami spędzić ten wspaniały dzień. Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne takie wyjątkowe wydarzenia!

Katarzyna Michalska-Rojek

Opiekun Samorządu Uczniowskego