EDJ2

Radość, nauka i spotkania z różnorodnością - tak można najkrócej opisać to, co działo się w naszej szkole w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków. To niezwykłe wydarzenie po raz kolejny pokazało, jak fascynujący i inspirujący może być świat języków oraz kultury.

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od barwnej wystawy na szkolnym korytarzu, która prezentowała bogactwo języków europejskich. Na szkolnej tablicy znalazły się infografiki, na których można było znaleźć podstawowe zwroty w różnych językach. Czy wiedzieliście, że „Cześć, jak się masz?” w języku węgierskim to „Helló, hogy vagy?”.

Nie mogło zabraknąć także emocji i rywalizacji. Uczniowie chętnie rozwiązywali quizy na platformach edukacyjnych i w programach Kahoot oraz Quizlet. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zadania w aplikacji Curipod. W ciągu kilku sekund wygenerowaliśmy lekcję dzięki AI. Śmiechu było co niemiara!

Europejski Dzień Języków zakończyliśmy pełni wrażeń. Prezentacje multimedialne, quizy językowe i liczne inne atrakcje sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie.

Ten dzień był wyjątkową okazją do otwarcia się na różnorodność, nauki i zabawy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji oraz aktywnie uczestniczyli w tym wyjątkowym dniu. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zostanie w pamięci naszej społeczności na długo i zainspiruje do dalszego poznawania różnych kultur i języków. Do zobaczenia na kolejnych, równie fascynujących wydarzeniach! Mamy już nowe pomysły na przyszły rok. 😊

Pozdrawiamy!

p. Ewelina Rembisz-Drwięga