fd3c2044 e213 4fea 9e71 5f921bc4f72e

Czy wiecie, że 10 października fani gier obchodzą Dzień Gier Planszowych? Jak wiadomo, planszówki są bardzo popularne wśród dzieci, nastolatków i dorosłych; w domach, na spotkaniach ze znajomymi i w bibliotekach. To świetna okazja, aby i u nas w szkole zaistniały planszówki.

Co dają nam gry planszowe? Poprzez wspólne przeżywanie emocji, rywalizację i współpracę, gracze mogą lepiej poznać siebie nawzajem, odkryć wspólne zainteresowania i pogłębić relacje. Niektóre gry planszowe, takie jak kooperacyjne tytuły, wymagają współpracy i strategii zespołowej, co jeszcze bardziej wzmacnia więzi między uczestnikami.

Zapraszamy Was na szkolny dzień z planszówką! Przez cały wtorek na przerwach będzie można grać w bibliotece szkolnej i na korytarzach w wyznaczonych miejscach. Zobaczycie jaką bazą gier dysponujemy w szkole. Zachęcamy także do przyniesienia i pochwalenia się swoimi ulubionymi grami. A może zorganizujecie w tym dniu klasowy turniej gier np. na godzinie wychowawczej? Może macie gry tematyczne do wykorzystania na wybranym przedmiocie? A może sami stworzycie grę planszową związaną np. z lekturą szkolną? Pomysłów na to, jak zorganizować ten dzień jest z pewnością dużo. Zostawiamy je Waszej inwencji. Na najciekawsze przygotowaliśmy nagrody.