murale002

W środę, 9.10.2019 r., oraz we czwartek, 10.10.2019 r., chętni uczniowie z klas VII i VIII pod opieką pani Katarzyny Sławskiej wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Miało ono związek z wystawą plenerową pt. „Murale Niepodległości”, przedstawiającą wizerunek dziesięciu murali, które powstały w całej Polsce z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwszego dnia uczennice klasy VII uczestniczyły w warsztatach plastycznych przybliżających bohaterów polskiej niepodległości.

Drugiego dnia uczennice klasy VIII oraz uczeń klasy VII wzięli udział warsztatach historycznych zorganizowanych w różnych formach, takich jak: rebus, quiz słuchowy, tworzenie opowieści, dopasowywanie przedmiotów, wypowiedzi i faktów historycznych do właściwych postaci.

Uczniowie z zaangażowaniem pracowali w grupach oraz chętnie współpracowali z osobami z innych szkół.

murale006   murale001

murale004   murale003