WhatsApp Image 2024 03 21 at 19.33.43

„Od rodziców uczysz się miłości i śmiechu oraz tego, jak stawiać jedną stopę przed drugą.
Ale kiedy książki są otwarte, odkrywasz, że masz skrzydła ”– Helen Hayes.

...

Biblioteka Szkolna
PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach

ul. Prusa 2
psp3.biblioteka@wp.pl

pracownicy
Małgorzata Maciejko
Marta Dobruchowska

orzełbiały thegem blog default

Lektury obowiązkowe dla wszystkich młodych Polaków!
„Orzeł Biały. Znak państwa i narodu” oraz „Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy”.

„Orzeł Biały. Znak państwa i narodu” to wyjątkowa pozycja na naszym rynku, brakowało bowiem literatury skierowanej do młodego odbiorcy o takiej tematyce. Jej celem jest przekazanie i utrwalenie rzetelnej wiedzy o polskim herbie i fladze państwowej.
Pomimo, że książka jest napisana językiem przystępnym dla dzieci, z ogromną ilością rysunków i zdjęć, śmiało może sięgnąć po nią również dorosły czytelnik, traktując ją jako wyczerpujące kompendium wiedzy o polskich symbolach narodowych.
Autor, Alfred Znamierowski, to wybitny heraldyk i weksylolog. Uznał, że w związku z brakiem książek o tej tematyce, w szkołach to zagadnienie jest często pomijane lub pojawia się w szczątkowej formie i dlatego taka pozycja jest bardzo potrzebna. W tej publikacji autor przedstawił wiele fascynujących faktów i ciekawostek o Orle Białym, a na końcu zamieścił Słowniczek heraldyczno-weksylologiczny.

„Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy” to kompedium wiedzy na temat Mazurka Dąbrowskiego. Dzięki lekturze dowiemy się jak z żołnierskiej pieśni stała się hymnem narodowym oraz o ludziach nim związanych. Pięknie zilustrowana i wzbogacona o płytę CD z unikatowymi nagraniami Mazurka Dąbrowskiego.
Pozycja została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Książki tworzą piękną serię patriotyczną. Powinny znaleźć się w każdym polskim domu. I w każdej bibliotece. W naszej już są!

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

indeks

Tu się czyta... blog biblioteki szkolnej

park z chlopiec aka ksiazkaa