Dnia 6 października 2016 roku klasy II b z Panią Agnieszką Majdurą, II c z Panią Elżbietą Dziubką, II d z Panią Elżbietą Żygadło oraz klasa IVa z Panem Pawłem Majdurą były na wycieczce we Wrocławiu w Humanitarium.

Zwiedziliśmy tam nową wystawę pt. „Odnawialne Źródła Energii”.

Ekspozycja skłania do refleksji nad obecną gospodarką energetyczną, a jednocześnie dostarcza mnóstwo zabawy, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Każdy odwiedzający ma możliwość oświetlić energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wysłać rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, wyprodukować energię elektryczną siłą własnych mięśni i użyć energii sprężonego powietrza …do ułożenia fryzury. Te czynności obrazują jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzących ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego.

Dzieci również empirycznie zapoznawały się ze zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie.

Robiły też ” glicerynowe stworki”, czyli zamieniały żelową substancję w przyjazne stworki według swojej wyobraźni, nadając mu ulubiony kolor.

Polecamy to miejsce do zabawy… płynącej z nauki!

Elżbieta Dziubka