Uczniowie klasy 5b miali okazję uczestniczyć w zielonej szkole. Celem 5-dniowego wyjazdu było zapewnienie uczniom atrakcyjnej i edukacyjnej formy spędzenia czasu, która połączy naukę z zabawą oraz umożliwi integrację grupy. Program wycieczki skupiał się na trzech głównych zagadnieniach: "Matematyka na wesoło", "Szkoła przygody" oraz "Górska przygoda".

W ramach "Matematyki na wesoło" uczniowie mieli możliwość uczenia się matematyki w sposób interaktywny i zabawowy. Uczestnicy rozwiązywali zagadki logiczne na terenie całej miejscowości, mieli możliwość grać w gry planszowe z elementami matematycznymi oraz brać udział w konkursach i quizach. Wszystko to po to, żeby pokazać uczniom, że matematyka może być ciekawa i przyjemna.

"Szkoła przygody" skupiała się na aktywnościach na terenie ośrodka. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w parku linowym, nauczyć się grupowej jazdy na „nartach” pod górkę, co wymagało ogromnego zgrania grupy, a także sprawdzić swoje umiejętności w paintballu. Celem było rozwijanie umiejętności sportowych i czerpanie radości z aktywności na świeżym powietrzu.

"Górska przygoda" skupiała się na eksploracji górskiego terenu i poznawaniu przyrody. Uczniowie mieli okazję wędrować po górskich szlakach, poznawać gatunki roślin i zwierząt występujących w górach, a także zdobywać wiedzę na temat geografii i geologii. Celem było rozwijanie zainteresowania przyrodą i świadomości ekologicznej.

Podsumowując, w wyjeździe udział wzięli wszyscy uczniowie klasy 5b i wszyscy bawili się świetnie, nikt nie chciał wracać ☺. Pogoda może nie do końca dopisała, ale nikogo to nie zraziło, a klasa wraz z wychowawczynią już zastanawia się nad podobnym wyjazdem w przyszłym roku szkolnym.

Wychowawca klasy Katarzyna Michalska-Rojek
Opiekun Katarzyna Karmelita ☺