pozar

13 marca 2024 roku odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom". W sali narad Urzędu Miasta spotkały się drużyny ze wszystkich szkól miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:
- młodsi: Antonina Przybylska, Emilia Cetnar, Daria Malarz,
- starsi: Barbara Hełka, Klaudia Mintus, Wojciech Filinowicz.

Przygotowując się do turnieju uczniowie odwiedzili Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą w Jelczu-Laskowicach, gdzie pan Sławomir Malarz, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Jelczu- Laskowicach opowiedział uczniom o pracy strażaka, oprowadził po Jednostce i zapoznał ze sprzętem ratowniczo- gaśniczym.

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W przerwie uczestniczy mogli obejrzeć wóz bojowy, sprzęt oraz porozmawiać ze strażakami.
Do finału ustnego zakwalifikowali się : Wojtek, Klaudia, Tosia i Daria.
Po zaciętej walce uczniowie uplasowali się na następujących miejscach
starsi:
I miejsce - Wojtek Filinowicz,
IV miejsce Klaudia Mintus,
młodsi:
I miejsce - Antonina Przybylska,
II miejsce Daria Malarz.
Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą w zakresie ochrony życia i zdrowia oraz znajomością nt. pracy strażaków i sprzętu ratowniczo- gaśniczego za co otrzymali statuetkę dla najlepszej szkoły turnieju.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Teraz przed nimi konkurs powiatowy w Oławie. Trzymamy kciuki!!
image001_image002_image003_image004_image005_image007_image006_image008_image009_image010_image011