Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda życie w malowniczej Walii? Czy chcielibyście poznać tajemnice tej fascynującej krainy? Uczniowie klas szóstych z budynku przy ul. Hirszfelda wzięli udział w ekscytującym projekcie edukacyjnym z języka angielskiego o nazwie "Let's get to know Wales", który otworzył przed nimi drzwi do odkrywania bogactwa kultury, historii i tradycji Walii.

Głównym celem projektu było rozbudzenie ciekawości i zainteresowania jednym z krajów anglojęzycznych wśród uczniów szkoły podstawowej.

CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU:

• rozwijanie zainteresowania krajami anglojęzycznymi,
  • zapoznanie się z kulturą, historią, symbolami oraz ciekawostkami o Walii,
  • poszerzenie wiedzy na temat położenia geograficznego Walii,
  • rozwijanie tolerancji wobec innych narodów i ich mieszkańców, ich kultur i zwyczajów,
  • rozwijanie umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem,
  • poszerzenie zasobu słownictwa związanego z tematem projektu,
  • uatrakcyjnienie lekcji kulturowych o krajach anglojęzycznych.

Projekt rozpoczęliśmy od umiejscowienia Walii na mapie. Z zapałem uczyliśmy się o górach, dolinach, jeziorach i urokliwych wybrzeżach tego kraju. Dzięki temu lepiej zrozumieliśmy, dlaczego Walia jest tak wyjątkowym miejscem.

Kolejnym krokiem było zgłębianie walijskiej kultury i tradycji. Dowiedzieliśmy się o festiwalach, takich jak Eisteddfod, gdzie walijska sztuka, muzyka i literatura są w centrum uwagi. St. David's Day, święto narodowe Walii, również było dla nas źródłem inspiracji - wspólnie tworzyliśmy tradycyjne symbole tego święta, jak np. żółte żonkile.

Nie mogliśmy zapomnieć o języku walijskim! Nawet podstawowe zwroty i słowa w języku walijskim przyniosły nam dużo radości i okazję do nauki czegoś zupełnie nowego. Największy ubaw mieliśmy z najdłuższego walijskiego słowa "Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch". Może macie ochotę spróbować swoich sił, aby wymówić tę nazwę? Wystarczy, że zeskanujecie poniższy kod qr. Do dzieła!

Wszystkie te doświadczenia i poznane fakty były naszym punktem wyjścia do przygotowania prezentacji w formie plakatów, na których podzieliliśmy się naszymi odkryciami. Nasze prace były pełne pasji i zaangażowania, a my sami czuliśmy się dumni mogąc podzielić się naszą wiedzą i entuzjazmem.

Projekt "Let's Get to Know Wales" był dla nas nie tylko okazją do nauki o innym kraju, ale również do poszerzania naszych horyzontów, rozwijania umiejętności współpracy i kreatywności.

Weronika Dyr