SerceW piątek 9 lutego 2024 roku uczniowie, dla których wolontariat ma szczególna wartość, wzięli udział w tegorocznej inauguracji kampanii Pola Nadziei. Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Oławskim Hospicjum Domowym Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. I tym razem nie mogło nas zabraknąć podczas uroczystego otwarcia XIV Pół Nadziei. Charytatywna akcja ma na celu promowanie idei bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum, aktywnego zaangażowania młodzieży na rzecz osób zmagających się z przewlekłymi i nieuleczalnymi chorobami oraz ma nieść wsparcie, nadzieję chorym i ich bliskim. Wydarzenie miało miejsce w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie pod hasłem „Sercem z Hospicjum”.

Spotkanie uświetniły występy artystyczne młodzieży zaangażowanej w współpracę z wolontariatem. Podczas gali uczniowie wysłuchali kilka przemówień organizatorów wydarzenia, głos zabrali również znamienici goście z miasta Oława oraz „Caritas” Archidiecezji Wrocławskiej. Przedstawiciele naszej szkoły mieli możliwość zapoznać się z tematyką związaną z funkcjonowaniem Hospicjum i potrzebami chorych. Przedstawiono również propozycje działań na najbliższe miesiące. Nasi uczniowie, bez żadnych wątpliwości, zgłosili chęć udziału w akcji poprzez przystąpienie do Konkursów i zaplanowanych działań na wiosnę m.in. udział w „Poranku Żonkilowym” 12 kwietnia oraz „Marszu Żonkila” 10 maja br.

Sala Rycerska UMWszyscy w UMDlaczego warto