W tym tygodniu na naszych lekcjach języka angielskiego mieliśmy niezwykłą przyjemność świętować Dzień Pizzy w sposób zupełnie wyjątkowy! Zamiast tradycyjnych lekcji, uczniowie wyruszyli w podróż po świecie pizzy poprzez serię stacji zadaniowych, które sprawiły, że nauka angielskiego stała się smakowitą przygodą.

Uczniowie mieli okazję poszerzyć słownictwo związane z pizzą, ucząc się nazw składników i typów pizzy w języku angielskim, ale nie tylko. Aby otrzymać nagrodę, trzeba było przejść przez następujące stacje:

1. PIZZA FRACTIONS - ułamki (trochę matematyki nikomu nie zaszkodziło ;) )
  2. PIZZA TOPPINGS MATCHING GAME - dopasowywanie dodatków (czy wiesz, że "rocket" to "rukola"?)
  3. PIZZA DOMINO - słownictwo związane z etapami przygotowania pizzy (np. roll out the dough)
  4. PIZZA TOPPINGS WORD SCRAMBLE - pomieszane słowa (potrafisz rozszyfrować słowo "libsa"?)
  5. MAMMA MIA PIZZERIA - historia powstania pizzy "A Sweet Surprise" (kod QR)
  6. KITCHEN UTENSILS MEMORY GAME - gra memo z przyborami kuchennymi (np. ladle)
  7. LET'S ORDER A PIZZA - rozmowa telefoniczna (zamawianie pizzy)
  8. MY FAVOURITE PIZZA - wypowiedź pisemna (opis ulubionej pizzy)

Dzień Pizzy na lekcji języka angielskiego był nie tylko smakowitą przygodą, ale także doskonałą okazją do praktyki języka angielskiego w sposób kreatywny i interaktywny. Dzięki takim lekcjom uczymy się nie tylko słów, ale także otwarcia na nowe doświadczenia i kultury.

Weronika Dyr