Mikołajki to jedno z najpopularniejszych świąt w Polsce. Obchodzimy je 6 grudnia, w dzień wspomnienia św. Mikołaja, biskupa z Miry. W tym dniu dzieci przygotowują się na przybycie Świętego Mikołaja, który przynosi im prezenty.

W naszej szkole Mikołajki to także ważne wydarzenie, do którego przygotowania trwały już od tygodnia. Uczniowie klas 0-3 uczyli się pięknych piosenek i przygotowywali świąteczne dekoracje.

Wychowawcy wraz z uczniami przygotowali sale lekcyjne. W niektórych klasach zostały ustawione choinki, w innych przygotowano dekoracje mikołajkowe. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Mikołaja.

Mikołaj w naszej szkole zawitał tradycyjnie 6 grudnia. W niektórych klasach rozdawał prezenty osobiście, w innych podrzucał je pod choinkę, a jeszcze w innych prosił swoich pomocników o ich przekazanie.

Uczniowie otrzymali prezenty i słodycze. Były to zabawki, książki, gry, słodycze i inne upominki. Dzieci były bardzo szczęśliwe i dziękowały Świętemu Mikołajowi za prezenty.

Mikołajki to nie tylko czas prezentów, ale także czas radości i zabawy. Wyjątkowy dzień, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Świąteczny nastrój czuć było w całej szkole.