image011Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do pięknej i wartościowej akcji BohaterOn – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora nauczyciele na lekcji historii oraz godzinie wychowawczej przeprowadzili zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Uczniowie oglądali dostępne filmy edukacyjne, słuchali wywiadów z Powstańcami, włączali się w pogadanki i dyskusje na temat udziału w Powstaniu Warszawskim młodych ludzi.
         Udział w kampanii BohaterON – włącz historię! pokazał uczniom, że dzieje naszego kraju są bardzo bogate w wydarzenia – często o zabarwieniu męczeństwa, walki czy wojny. Nasi przodkowie nie uciekali przed odpowiedzialnością za losy swojej Ojczyzny – tylko ryzykując życie brali do ręki broń i walczyli o życie swoje i innych.
Paweł Majdura
Mirosław Górski
Joanna Skórzewska- Malina
Katarzyna Pilawa