Wprowadzając świąteczny klimat na lekcjach języka angielskiego, zdecydowaliśmy się na pisanie listów do Świętego Mikołaja. Uczniowie, oprócz doskonalenia umiejętności pisania, mieli za zadanie stworzyć kreatywne historie opowiadające o swoich przeżyciach z minionego roku oraz życzenia na zbliżające się święta.

Cieszyło mnie, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem podchodzili do zadania. Listy były pełne kreatywności, humoru i osobistych refleksji. Po napisaniu listów przyszedł czas na ich odczytanie i wrzucenie do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej.

To krótkie, lecz intensywne doświadczenie nie tylko rozwijało umiejętność posługiwania się językiem angielskim, ale też integrowało każdą grupę i wprowadzało radosny nastrój na lekcjach. Mam nadzieję, że ta tradycja stanie się stałym elementem naszych świątecznych zajęć, inspirując uczniów do tworzenia i dzielenia się swoimi historiami.

Weronika Dyr