AIDS002

14 grudnia 2022 r. w PSP im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich odbył się XIII Gminny Konkurs Wiedzy o HIV, AIDS i uzależnieniach „Bądźmy asertywni wobec nałogów” przeznaczony dla uczniów klas 7 i 8 ze szkół podstawowych miasta i gminy Jelcz – Laskowice. Celem konkursu było sprawdzenie poziomu wiedzy młodzieży na temat zakażeń wirusem HIV, choroby AIDS oraz kształtowanie umiejętności zachowań asertywnych wobec wszelkich uzależnień, na które narażeni są młodzi ludzie.

Do konkursu przystąpiły cztery 3 osobowe drużyny, które rozwiązywały test wiedzy na temat HIV/AIDS, prezentowały przygotowane przez siebie scenki na temat nałogów oraz omawiały zasady asertywnego zachowania przedstawione na przygotowanych przez siebie plakatach. Zmagania drużyn były bardzo twórcze, uczniowie prezentowali ciekawe pomysły i dojrzałe rozumienie problematyki uzależnień. Jury po naradach przyznało nagrody poszczególnym szkołom.

Uczennice reprezentujące naszą szkołę - Blanka Jankowicz, Magdalena Jarzębska oraz Bohdana Podzizei - zajęły II miejsce drużynowo. Uczestniczki przygotowywały się do konkursu pod okiem pani Beaty Jarugi.

Gratulujemy naszym dziewczynom!

AIDS001   AIDS004