image001

Uczniowe klasy Ia i IIb zawitały w fabryce bombek "Szklany Świat w Krosnicach. Dzieci zapoznały się ze wszystkimi etapami produkcji bombki, w tym zwiedziły:

• Dmuchalnie –  tu pracownicy zaprezentowali jak wydmuchują skomplikowane figury ze szkła, za pomocą ognia oraz ręcznie formowali bombki,
  • Dział srebrzenia – tu dzieci mogły zobaczyć jak w magiczny sposób szklane przezroczyste bombki zmieniają się w lśniące lusterka.
  • Dekoratornia i wzorcownia – na tym dziale dzieci zobaczyły techniki malowania na szkle oraz mogły obejrzeć kilka tysięcy wzorów umieszczonych na ścianach. Pani oprowadzająca grupę pokazała wzory bombek, w ciekawy sposób je prezentując.

Na zakończenie odbyły się warsztaty malowania. Każde dziecko otrzymało bombkę, pędzelek, klej w pojemniczku oraz kolorowe brokaty.  Powstały piekne dzieła, które dzieci zabrały ze sobą do domu.

Czas spędzony w fabryce bombek był wyjatkowy i wprowadział wszystkich w zbliżający się świąteczny klimat.

image007_image005_image004_image006_image009_image008