image001

 

8 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas pierwszych. Wagę tej chwili podkreślała odświętnie udekorowana sala gimnastyczna w budynku przy ulicy Prusa oraz obecność zgomadznych gości - dyrekcji szkoły, rodziców oraz bohaterów wydarzenia - pierwszoklasistów.

Uroczystość poprowadziły uczennice klas 5 - Kaja Bibrowicz, Nicole Strzelec oraz Martyna Bąk. Pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć, recytować wiersze i  znają zasady zachowania w szkole. Zebrani goście nie szczędzili im braw. Zaraz potem w symboliczny sposób – poprzez złożenie ślubowania, w obecności pocztu sztandarowego i pasowanie przez pana Dyrektora wielkim ołówkiem – zostały przyjęte do grona braci uczniowskiej. Od tej chwili nie są już maluchami, ale prawdziwymi uczniami. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne,że zostały włączone do społeczności szkolnej. Po pasowaniu głos zabrał dyrektor szkoły pan Piotr Pilawa, który pogratulował pierwszakom. Była także chwila dla fotoreporterów, czyli rodziców i najbliższych, którzy to niezwykłe wydarzenie chcieli upamiętnić.

Po części oficjalnej każda z klas spotkała się wraz z rodzicami i wychowawcami we własnym gronie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz przygotowane przez rodziców rożki obitości. Wszystko odbyło sie bardzo radosnej atmosferze.

Uroczystość przygotowali nauczyciele klas pierwszych - p. Wioletta Zalezińska, p. Robert Ćwikliński oraz p. Emilia Kuźmińska.

Było to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.

Wszystkim uczniom klas pierwszych, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy powodzenia w szkole, zapału do nauki, wiary we własne możliwości i wielu sukcesów.

image002_image003_image004_image002_2_3image005_1

Początek strony