Moduł I r005

Uczniowie klasy IIa ukończyli drugi moduł innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” pt. ,,Mała chmurką w krainie śniegu". Dzieci przeczytały i opracowały lekturę ,,Zaczarowana zagroda", chętnie uzupełniły lekturniki.

Poznały również Grenlandię oraz życie i zwyczaje Eskimosów. Z wielkim zapałem przygotowały plakat zachęcający innych do przeczytania tej lektury.

Drugoklasiści stworzyli swoje modowe eko-kreacje. Do tworzenia ubrań wykorzystali wszystko to, co znalazło się pod ręką: papier, folię, kawałki tkanin. Wykazali się pomysłowością, a przy tym świetnie się bawili. Na finał, czyli na pokaz Eko Mody, zaprosili pracowników szkoły. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie uczniowie wysłuchali opowiadania ,,Mała chmurka w krainie śniegu". Omówili problematykę globalnego ocieplenia, po czym wybrali i wykonali interesujące zadania i zabawy do wykonania. Stworzyli prace plastyczną podczas zabawy „Wyturlaj bałwana”, a w grupach wykonali plakaty „Uratuj zimę”.

II moduł002   II moduł001

II moduł003   II moduł004