1planet4all 700x400

 

1Planet4All – Razem dla klimatu!

to program, który łączy w sobie edukację globalną, ekologiczną i medialną.

Program realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w latach 2020-2023,

we współpracy z organizacjami z jedenastu innych państw Unii Europejskiej.

Zmiana klimatu jest faktem, dzieje się tu i teraz. Mamy wpływ na jej postępowanie i odczuwamy jej konsekwencje w naszym codzienym życiu, dlatego nie chcemy biernie czekać i zaczynamy działać razem. W ramach programu założyliśmy w naszej szkole – Klimatyczną redakcję, która poprzez swoje działanie chce przyczynić się do zwiększenia świadomości społeczności szkolnej i lokalnej odnośnie zmian klimatu i jego groźnych następstw, takich jak: fale upałów, ulewy, powodzie, bezśnieżne zimy czy grad i niszczycielskie burze.  Dotychczas  przeprowadziliśmy wywiady z nauczycielami i uczniami na temat wysokiego stanu Odry i lokalnych podtopień, które miały miejsce w październiku tego roku oraz napisaliśmy artykuł na ten temat. 


 W ramach  Tygodnia Edukacji Globalnej, chcemy zaprezentować wyniki naszej pracy oraz przeprowadzić spotkanie z redaktorem Gazety Powiatowej - Wiadomości Oławskie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu on-line na platformie Teams. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 17.00. Osoby spoza szkoły zainteresowane udziałem, proszę o kontakt na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o działalności naszej Klimatycznej redakcji znajdziecie w zakładce - 1Planet4All - Klimatyczna redakcja.

Początek strony