Bohater001

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do pięknej i wartościowej akcji BohaterOn – włącz historię! Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.
W październiku zostały przeprowadzone lekcje, które pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki udostępnionym materiałom, mogli usystematyzować swoją wiedzę
o Powstaniu Warszawskim i losach jego uczestników. Uczniowie znaleźli się również w gronie nadawców życzeń dla naszych Bohaterów, poprzez wykonanie pięknych kartek.
    Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczną wartę. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.
      Udział w kampanii BohaterON – włącz historię! pozwolił uczniom wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

Bąk Renata

Raczak Leszek