WhatsApp Image 2024 03 21 at 19.33.43

„Od rodziców uczysz się miłości i śmiechu oraz tego, jak stawiać jedną stopę przed drugą.
Ale kiedy książki są otwarte, odkrywasz, że masz skrzydła ”– Helen Hayes.

...

Biblioteka Szkolna
PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach

ul. Prusa 2
psp3.biblioteka@wp.pl

pracownicy
Małgorzata Maciejko
Marta Dobruchowska

indeks

System MOL NET+ wprowadza wiele udogodnień i pozwala korzystać z biblioteki nawet teraz, gdy obowiązuje nauczanie zdalne!
Nie chcemy Was zostawiać bez dostępu do książek, zwłaszcza do potrzebnych lektur. Dzisiaj, w tym trudnym czasie, szczególnie polecamy wszystkim Czytelnikom możliwość zamawiania i rezerwowania książek przez internet.  Wystarczy zarezerwować potrzebną książkę, a następnie zgłosić się po nią do szkoły!

Rezerwacji dokonuje użytkownik w katalogu elektronicznym OPAC po wcześniejszym zalogowaniu się do niego. Aby dokonać rezerwacji wystarczy wyszukać interesujący nas tytuł, a następnie przejść do listy egzemplarzy i kliknąć na przycisk „Rezerwuj”. Rezerwacja jest możliwa tylko wtedy, gdy wybrany egzemplarz jest dostępny.

System automatycznie prześle na mail biblioteki prośbę o rezerwację. Dalsza droga to potwierdzenie rezerwacji, odnalezienie przez bibliotekarza książki na półce i przesłanie informacji do czytelnika (na adres mailowy podany przez niego przy zakładaniu konta)  "gotowe do odbioru". Zarezerwowaną przez siebie książkę należy odebrać w ciągu 3 dni. Po upływie 3 dni rezerwacja jest anulowana. Książki można rezerwować o dowolnej porze,  także poza godzinami pracy biblioteki, oraz z dowolnego miejsca. Wystarczy dostęp do internetu. Status każdej rezerwacji, jak i termin jej wygaśnięcia będzie widoczny w koncie czytelnika. W ciągu 1-2 dni książka powinna trafić do zamawiającego.

Uwaga!
KATALOG BIBLIOTECZNY MOŻNA PRZEGLĄDAĆ BEZ KONIECZNOŚCI LOGOWANIA.

ZAMÓWIONE KSIĄŻKI ZOSTANĄ PRZYGOTOWANE DO WYPOŻYCZENIA.  MOŻNA JE ODEBRAĆ PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU TERMINU BEZ WCHODZENIA DO SZKOŁY! ZE WZGLĘDU NA ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ MŁODZIEŻY W GODZINACH OD 8 DO 16, KSIĄŻKI MOGĄ ODEBRAĆ RODZICE.

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

indeks

Tu się czyta... blog biblioteki szkolnej

park z chlopiec aka ksiazkaa