011 powitanie wiosny

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

W budynku przy ulicy Prusa uczniowie klasy IIa wraz z panią Anną Rudecką przygotowali dla wszystkich część artystyczną. Nie zabrakło wesołych śpiewów i przyciągających wzrok układów tanecznych. Mali artyści prezentowali swoje umiejętności w fantazyjnych strojach.

Po apelu uczniowie oraz nauczyciele w kolorowym korowodzie przemaszerowali jelczańskimi ulicami. Młodsze klasy dotarły do parku, gdzie ostatecznie pożegnały zimę symbolicznym aktem spalenia Marzanny.

W budynku przy ulicy Hirszfelda wesołe przedstawienie przygotowała klasa IIIc z wychowawczynią Emilią Kuźmińską.  Młodzi aktorzy w sposób symboliczny pożegnali zimę  i powitali Panią Wiosnę. Wysłuchaliśmy muzyki Vivaldiego, obejrzeliśmy taniec zimowy, usłyszeliśmy radosne piosenki wiosenne i poznaliśmy...zakochanego bociana. Było miło i wesoło...jak to na wiosnę.

Po takim przywitaniu wiosna na pewno zagości u nas na dobre!

001 powitanie wiosny  007 powitanie wiosny

005 powitanie wiosny   006 powitanie wiosny