images

16 marca dzieci z klas 0- III obejrzały spektakl profilaktyczny pt: " Awantura o żabę " w wykonaniu aktrów  Teatru Kurtyna z Krakowa.

"...Spektakl „Awantura o żabę” to urocza opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji i szacunku do innych. To też wyraźna przestroga przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji, kłótliwości, a przede wszystkim rzeczy, których spotkanie byłoby tak niebezpieczne jak mówią o tym nasi opiekunowie.

Spektakl „Awantura o żabę” to zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o stawaniu się dobrym i mądrym. O poszukiwaniu swojego miejsca pośród innych, tak aby być szanowanym, podziwianym i akceptowanym. Opowieść okraszona pięknymi kostiumami, muzyką i tańcem. "  - Teatr Kurtyna.

Dzieci podczas oglądania spektaklu były zachwycone. Było dużo śmiechu, ale także zaciekawienia. Maluchy z uwagą oglądały przygody żaby Klementyny i jej drogi do bycia dobrą. Przekaz był bardzo czytelny, dzięki czemu dowiedziały się jak ważna jest pracowitość, szacunek do ludzi, posłuszeństwo wobec opiekunów i osób starszych. Mogły również przekonać się, że nie warto być samolubnym, próżnym i zarozumiałym, a potrzeba akceptacji i życia w grupie jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka.

image0011_image0031_image0041